MUZYKOWANIE NA DYWANIE

Czyli indywidualne zajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieku 3-6 lat

Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki – klik! stuk! I dźwięk… Nawet kilkumiesięczne dziecko potrafi wyczarować dźwięki, bo wystarczy uderzyć w klawiaturę, pociągnąć za strunę, postukać, popukać, zadzwonić… Co może być przyjemniejszego niż satysfakcja ze swojej skuteczności? Kiedy widzimy i słyszymy, że to, co jest po prostu świetną zabawą przynosi do tego oczekiwany efekt? Nasze zajęcia umuzykalniające z elementami muzykoterapii są przeznaczone dla dzieciaczków od 3 roku życia. Trwają 30 minut i odbywają się w trybie indywidualnym. Dziecko – jako odbiorca,  nauczyciel – jako inspiracja i pomysłodawca… być może odwrotnie? Oto czego można się spodziewać na zajęciach:

  • Śpiewanie
  • Pianino
  • Ukulele
  • Granie na przeróżnych instrumentach dostępnych na miejscu – od najzwyklejszych drewnianych grzechotek, po kij deszczowy
  • elementy muzykoterapii
  • Elementy tańca
  • Zabawa z chustkami, a także
  • Doświadczanie muzyki na wszystkie sposoby

A co w tym czasie możesz robić jako rodzic? Rozgość się u nas, schroń przed deszczem czy słońcem, zrób sobie kawki, poczytaj coś 🙂 Niech to będzie też chwila dla Ciebie.

Zanim jeszcze zdecydujemy się na wybór instrumentu, zanim nasze dziecko będzie w stanie świadomie powiedzieć „mamo! chcę grać na pianinie!” być może poszukujemy alternatywy – czegoś, co rozwinie naszą „już-prawie-młodzież” całościowo. Zajęcia umuzykalniające to doskonały sposób na przygotowanie dziecka do prawdziwego grania, rozwinięcie jego talentu (a, jak wiemy, każde dziecko jest urodzonym artystą!), świetna zabawa i okazja do poznania różnych instrumentów, stylów muzycznych, sposobów grania. To moment, kiedy dziecko bardzo lubi śpiewać w związku z tym warto to wykorzystać, aby wspierać tę naturalną muzykalność.

Podczas zajęć korzystamy z pianina, instrumentów perkusyjnych, oglądamy gitarę, ukulele, skrzypce, flet, i wszystko co tylko przyjdzie nam do głowy i uda nam się zdobyć.. Uczymy się piosenek o najpiękniejszych melodiach, aby od małego kształtować muzyczny gust. Słuchamy muzyki! Dzieciom o większej potrzebie ruchu z pewnością zaproponujemy trochę zabaw rytmicznych.

A co potem? Może nauka gry na pianinie, lub nauka gry na gitarze?

Zajęcia można kontynuować w naszej szkole zapisując się na lekcje gry na pianinie, gitarze albo śpiewu. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą. Młodsze dzieci zapraszamy na Maluszkowe Muzykowanie!